Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

František Antonín Míča: Zpívaná rozjímání

Datum: Pátek 16. srpna 2019 v 20:00 hodin
Místo: Muzeum barokních soch

Čtvrtek 15. – sobota 17. srpna 2019 • Letní barokní scéna

Překrásné večerní barokní opery, které vás okouzlí nádhernými tóny barokní hudby, bohatými kostýmy s hudebním souborem Ensemble Damian.

František Antonín Míča (1696–1744)

Zpívaná rozjímání (1727)

Scénické provedení jediného dochovaného oratoria kapelníka hraběte Questenberga premiérovaného původně u Božího hrobu v jaroměřickém farním kostele 11. dubna 1727.

Předprodej vstupenek

  • v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8–12 a 12.30–17 h, SO-NE 9–12 a 12.30–17 h,
  • v Muzeu barokních soch, PO-NE 8-12 a 12.13–17,
  • online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

 

Compagnia della Morte – pátek 16. srpna v 17 hodin, Klášterní zahrady

Vždy jste toužili vidět například mušketýra v akci, zažít nefalšovaný šermířský souboj, vystřelit si z muškety, vyzkoušet si zbroj, obtěžkat nejrůznější historické zbraně či něco podobného? Pak pro vás máme skvělou zprávu, díky profesionální skupině historického šermu Compagnia della Morte můžete toto všechno nejen vidět, ale dokonce i zažít na vlastní kůži. Tak neváhejte, vezměte děti a přijďte prožít akční odpoledne s námi.

Putování starou Chrudimí s bratrem Fortunátem – každý den v 10, 14 a 22 hodin, sraz před Muzeem barokních soch

Projít se historickým jádrem města můžete kdekoli, ovšem pouze v Chrudimi vás provede po jednotlivých městských památkách „bezhlavý kapucín“ Fortunát. Bratr Fortunát má samozřejmě připravenu denní variantu, ale protože moc dobře ví, že se najdou i tací, kteří mají pro strach uděláno i večerní variantu, kde zájemce při prohlídce seznámí i s chrudimskými legendami. Vyčkejte tedy příchodu bratra kapucína před naším muzeem a vydejte se s ním na tu nejzajímavější pouť, jakou jste kdy zažili.

Bohatý celodenní program pro všechny generace zakončí večerní koncerty hudebního souboru Ensemble Damian pod vedením Tomáše Hanzlíka

Fotogalerie