Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Jazz ve vinárně • Vilém Spilka Quartet

koncert
Datum: Pondělí 28. ledna 2019 v 19:00 hodin
Místo: Vinárna v Muzeu

Kvalita videa se během 20 minut znatelně zlepší.

Radek Zapadlo - tenor saxofon, Vilém Spilka – kytara, Vlastimil Trllo – kontrabas, Martin Kleibl – bicí.

Kvarteto Viléma Spilky se zhostilo se ctí a nově zaranžovalo hudbu Honzy Nedvěda a Brontosaurů.

VYUŽIJTE ZVÝHODNĚNÉ CENY PŘEDPLATNÉHO + ZÁROVEŇ BUDETE MÍT ZAJIŠTĚNÉ STÁLÉ MÍSTO.

Melodie písniček zůstávají, ale kolem nich se dějí nejrůznější více či méně šokantní věci. Metrické i harmonické změny jdou ale vždy písni v ústrety, nikoliv proti ní. „Píseň musí zůstat písní,“ dodává Spilka.

Album Podvod, jež kapela od jeho vydání v roce 2016 živě provádí, zpracovává osm z nejznámějších Nedvědových hitů, jmenovitě titulní Podvod, Ptáčata, Růže z papíru, Stánky, Tulácký ráno, Zrnka, Na kameni kámen a Hejna včel. Album bylo velmi dobře přijato, umístilo se mezi prvními třemi deskami v hodnocení hudebních publicistů za rok 2016 a bylo nominováno na cenu Anděl 2016.

Vilém Spilka Quartet vznikl v roce 2013 a je dalším v řadě společných hudebních aktivit, ve kterých mají prsty Vilém Spilka a Radek Zapadlo – hrají spolu také v Unity Quartet, Two-Generation Triu či kvartetu legendárního kontrabasisty Vincence Kummera. Jejich aktuální počin zachovává léty společného hraní budovanou, skoro až telepatickou souhru obou hudebních přátel, ale zároveň zkoumá nový hudební materiál z pera hudebních skladatelů nejrůznějších žánrů i z jejich vlastní autorské dílny. Kombinace saxofonu a kytary má navíc neopakovatelnou zvukovou kompatibilitu a nejlépe vynikne v přítomnosti spolehlivé a invenční rytmické sekce. V ní se sešli hudebníci se zkušenostmi z celé řady žánrů, energický bubeník Martin Kleibl a univerzální hudební voják, kontrabasista Vlastimil Trllo.

Fotogalerie