Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Ester Kočičková & MOODY CAT BAND

koncert
Datum: Čtvrtek 11. dubna 2019 v 19:00 hodin
Místo: Vinárna v Muzeu (Chrudim, Široká 85)

(Nejen) Jazzové standardy: nestandardně a česky

Možná až deset let se pozvolna a nenápadně rodil cyklus s pracovním názvem Jazzovým zpěvačkám pro radost.  Herečka, textařka a šansoniérka Ester Kočičková v něm tvoří české ekvivalenty k původním textům těch nejkrásnějších, nejhranějších a nejvlezlejších jazzových písní, které kdy vznikly.

„Jazzové standardy nestandardně“.

Nestandardní je ale vše, co Ester tvoří a tak původní žánrové zaměření postupně rozkošatělo. Vedle jazzové klasiky - jenom namátkou Cole Porter, Sonny Burke, Duke Ellington – se tak v repertoáru kapely nově usazují úžasné písně Chavely Vargas ale dojde i na Amy Winehouse či Lou Reeda a další překvapení. Společným jmenovatelem zůstavají texty – někdy rozvíjející původní téma, většinou ale zcela originální, vždycky však s hloubkou a emocemi. A vzhledem k osobnosti autorky, často i veselé a mrazivé zároveň.

Můžete se tak těšit na „hitparádu strhujících písní s místy až šansonovou interpretací a hlubokými pointami“. 

Za nástroji pak sedí skvělá sestava ve složení Petr Zatloukal (kytara), Přemysl Matějovic (basová kytara) a Petr Kamiš (bicí), která nabídne brilantní hudební zážitek i náročnému posluchači…

Autorem vesměs nových aranží je právě Petr „Zatliani“ Zatloukal.

Celovečerní koncert je rozdělený na dvě poloviny a  probíhá v uvolněném duchu s četnými komentáři, jak je koneckonců u Ester zvykem.  

Fotogalerie