Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Pašije u „Božího hrobu“

Chrudimské hudební pátky • jaro 2019
Datum: Čtvrtek 18. dubna 2019 v 19:00 hodin
Místo: Muzeum barokních soch

Přední pražský soubor staré hudby Cappella Mariana uvede Pašije sv. Jana od německého barokního skladatele Heinricha Schütze. Umělecký vedoucí Vojtěch Semerád.

840. chrudimský hudební večer

Cappella Mariana je komorní vokální soubor, který se specializuje na interpretaci středověkého vícehlasu, renesanční polyfonie a vokálních děl raného baroka. Vystoupení se setkala s nadšeným přijetím publika, kritika cení především expresivitu projevu a citlivý přístup k práci s textem.

Cappella Mariana vznikla v roce 2008 a jako jeden z mála domácích vokálních souborů se zaměřuje na uvádění pozapomenutých děl italské, vlámské či anglické renesance.

Členy souboru jsou mezinárodně renomovaní pěvci, kteří pravidelně spolupracují se souborem Collegium Marianum a vystupují na prestižních evropských festivalech (např. Festival de Sablé, Festival Baroque de Pontoise, Tage Alter Musik Regensburg, Bachfest Leipzig, Mozartfest, Pražské jaro, Mitte Europa či Bolzano Festival Bozen). Dále se věnují interpretaci barokní a předromantické hudby a účinkují na českých a zahraničních pódiích se soubory jako Bach Collegium Japan, Collegium Vocale Gent, Tiburtina Ensemble, Collegium 1704 a Doulce Memoire. V prosinci 2012 ansámbl vydal svou profilovou nahrávku pod názvem Sacrum et Profanum.

Fotogalerie