Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Jazz ve vinárně • TRIO KUH • Köhldorfer – Uhlíř – Helešic

koncert
Datum: Středa 30. října 2019 v 19:00 hodin
Místo: Vinárna v Muzeu

OBJEV ROKU 2018 TRIO KUH • KÖHLDORFER – UHLÍŘ – HELEŠIC

Toto trio tvoří vynikající rakouský kytarista, žijící ve Vídni EDI KÖHLDORFER, jeden z nejlepších evropských kontrabasistů FRANTIŠEK UHLÍŘ a česká bubenická legenda JAROMÍR HELEŠIC.

Program tria se skládá ze známých jazzových standardů a originálních skladeb (Köhldorfer, Uhlíř).

EDI KÖHLDORFER • KYTARA

Studoval klasickou kytaru na universitě v Grazu a a jazzovou kytaru na konzervatoři ve Vídni a proto se cítí doma  jak v klasické  tak i v jazzové hudbě. Spolupracoval  s  význačnými jazzovými  interprety  jako Biréli Lagrène, Dee Dee Bridgewater, Barbara  Dennerlein,Thomas Gansch. V klasické hudbě spolupracoval  s Wiener Symphonikern, Radiosymphonie Orchester Wien, Tonkünstler Orchester.

Je taky velmi žádaný kytarista v rámci popové  muziky (Stewart Copeland, Helen Schneider, The Rounder Girls. Se skupinou „Global Kryner“ obdržel zlatou desku za album „Global.Kryner. Zastupoval také Rakousko na Eurovision Song Contest  a vyhrál taky „Amadeus-Award“. 

Edi Köhldorfer natočil pod svým jménem  mnoho CD a vystupoval mimo Australii na všech kontinentech.

Další informace na webu www.edikoehldorfer.com

FRANTIŠEK UHLÍŘ • BASS

Absolvent  konzervatoře v Brně.(1965-1971) Dlouhá léta byl členem skupiny SHQ Karla Velebného, Baroque Jazz Q a skupin pianisty E.Viklického a v roce 1987 založil vlastní skupinu „FUT - František Uhlíř Team.“ Rejstřík jeho četných aktivit zahrnuje i spolupráci s různými mezinárodními skupinami a sólisty (East - West Connection, Czech - Norwegian Band, Europlane Orchestra, D.Weckl, B.Moses, P.Woods, S.Costanzo, J.Newman, T.Curson, B.Bailey,P.Wilson, S.Nistico, S.Hamilton, S.Robinson, S.Wilkins, D.Goykovich, C.Stötter, P.Catherine,S.Houben, R.Magris, B.Castelluci ,W.Lackerschmied, W.Haffner, A.Riel, P.Mikkelborg, B.Dennerlein). 

Účinkoval na koncertech a festivalech v těchto zemích - Německo, Norsko, Dánsko, Holandsko, Belgie, Španělsko, Itálie, Švýcarsko, Rakousko, Maďarsko, Polsko, Rusko, Bulharsko, Chorvatsko, Slovinsko, Kypr, Izrael, USA, Kanada, Vietnam, Japonsko. 

Nahrál vice než 25 CD jako „sideman“ a vydal 2 autorská CD (Basssaga, Frantisek Uhlir Team  feat.C.Stötter), dále 3 CD s triem JUH - Jurkovič + Uhlíř + Helešic (Live 2002,  Frantisek Uhlir Trio feat. D.Goykovich 2006, Maybe Later  2008 ArtaRecords), 2 CD z koncertů „Jazz na Hradě“ (Bass Session 2009, František Uhlíř 60 2011 -Multisonic) Double CD Bass Devotion - Basssaga 2010 - Multisonic a Trio WUH - Live at Jazzinec 2014).

Další informace na webu www.fut.zde.cz

JAROMÍR HELEŠIC • BICÍ

Vyrůstal na jižní Moravě v Mikulčicích. Od konce 60 let žije v Praze, kde působil v různých jazzových formacích  (Jazz Half Sextet, Jazz Nova)  než zakotvil ve skupině kontrabasisty Luďka Hulana - Jazz Sanatorium. V 70. letech se stal Jaromír Helešic jedním z nejlepších a nejžádanějších hráčů na bicí nástroje u nás (Impuls, Energit L.Andršta, Jazz Q M.Kratochvíla, Pražský Big Band, Milan Svoboda Q, R.Dašek Trio). Jaromír Helešic vystupoval s různými hudebními projekty po celé Evropě, v USA a v Indii. 

Předprodej vstupenek 

  • v pokladně Divadla Karla Pippicha, tel. 603881003, PO–ČT 14–18, PÁ 14–17 h, 
  • v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO–PÁ 8–12 a 12.30–16 h, SO 8–12
  • a před koncertem. 
  • Změna programu | termínu vyhrazena.