Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Jazz ve vinárně • Quartet Gene Jackson

koncert
Datum: Pondělí 25. března 2019 v 19:00 hodin
Místo: Vinárna v Muzeu

Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, 469657821, PO-PÁ 8-12, 12:30-16, SO 8-12. Vstupenky jsou bez určení míst.

Saxofonista Ondřej Štveráček patří k nejvýraznějším postavám nastupující jazzové generace v Česku a je kmenovým hráčem orchestru Gustava Broma. Vedle aktivit sidemana však rozvíjí svůj vlastní systém hry na saxofon nepřehlédnutelně inspirovaný jazzovou tradicí.

S vlastní kapelou nahrál už několik alb a obráží všechny důležité jazzové destinace střední Evropy. Jak debutové What´s Outside, ověnčené nominací na cenu Anděl, tak následné The Form, sesbíraly pochvaly od kritiků i pozornost ze strany posluchačů.

V prosinci vydal se svým kvartetem živé album „Live In Prague“ a na jaře chystá další titul, který vyjde taktéž na Štveráčkově vlastní značce Štvery Records. Ponese výmluvný název „The Ondřej Štveráček Quartet plays mostly Standards“.

Štveráčkův současný pohled na jazz pomáhají zhmotnit opravdoví jazzoví mistři. Kontrabasista Tomáš Baroš je fenomén, jeho schopnost vytvořit dojem, že hra na kontrabas je nejjednodušší věcí na světě, je nedostižná. Sóla klavíristy Klaudiuse Kováče jsou zase jako tekoucí řeka – strhnou vás a necháte se unášet proudem. Pro své turné navíc tahá již tradiční trumfové eso z rukávu. Je jím a americký bubeník Gene Jackson, mj. spolupracovník jazzových veličin Herbieho Hancocka a Davea Hollanda.

Fotogalerie