Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

LETNÍ BAROKNÍ SCÉNA začíná

Datum: Čtvrtek 15. srpna 2019 v 20:00 hodin
Místo: Chrudim

LETNÍ BAROKNÍ SCÉNA 2019

Odpočiňte si od každodenního stresu a nechte se hýčkat a okouzlit překrásnými tóny barokní hudby, bohatými kostýmy a procházkami po malebném historickém centru města. Udělejte si radost a přijeďte do Chrudimi na již tradiční Letní barokní scénu, která probíhá od 15. do 17. srpna 2019. Tento rok se můžete mimo jiné těšit na:

Velkolepý zahajovací barokní ohňostroj – čtvrtek 15. srpna po 22 hodině, Klášterní zahrady

Nenechte si ujít skutečně nevšední zážitek a přeneste se spolu s námi do období her, radovánek a impozantnosti a vychutnejte si pravý barokní ohňostroj s hudebním doprovodem.

Compagnia della Morte – pátek 16. srpna v 17 hodin, Klášterní zahrady

Vždy jste toužili vidět například mušketýra v akci, zažít nefalšovaný šermířský souboj, vystřelit si z muškety, vyzkoušet si zbroj, obtěžkat nejrůznější historické zbraně či něco podobného? Pak pro vás máme skvělou zprávu, díky profesionální skupině historického šermu Compagnia della Morte můžete toto všechno nejen vidět, ale dokonce i zažít na vlastní kůži. Tak neváhejte, vezměte děti a přijďte prožít akční odpoledne s námi.

Putování starou Chrudimí s bratrem Fortunátem – každý den v 10, 14 a 22 hodin, sraz před Muzeem barokních soch

Projít se historickým jádrem města můžete kdekoli, ovšem pouze v Chrudimi vás provede po jednotlivých městských památkách „bezhlavý kapucín“ Fortunát. Bratr Fortunát má samozřejmě připravenu denní variantu, ale protože moc dobře ví, že se najdou i tací, kteří mají pro strach uděláno i večerní variantu, kde zájemce při prohlídce seznámí i s chrudimskými legendami. Vyčkejte tedy příchodu bratra kapucína před naším muzeem a vydejte se s ním na tu nejzajímavější pouť, jakou jste kdy zažili.

Bohatý celodenní program pro všechny generace zakončí večerní koncerty hudebního souboru Ensemble Damian pod vedením Tomáše Hanzlíka, který uvede:

Čtvrtek 15. srpna ve 20 hodin

Tomáš Hanzlík: Lacrimae Alexandri Magni

Dvanáctiletý makedonský princ si vyloží věštbu svých slz jako následek otcovy porážky ve válce. Avšak ve chvíli, kdy vyrazí s vlastním vojskem otci na pomoc, přichází posel, aby oznámil otcovo vítězství.

Pátek 16. srpna ve 20 hodin

František Antonín Míča (1696-1744) Zpívaná rozjímání (1727)

Scénické provedení jediného dochovaného oratoria kapelníka hraběte Questenberga premiérovaného původně u Božího hrobu v jaroměřickém farním kostele 11. dubna 1727.

Sobota 17. srpna ve 20 hodin

Pietro Andrea Ziani: L´elice Domenico Federici (1633-1720)

Libreto opery L´elice napsal pro císařovnu vdovu Eleonoru Magdalenu (1630-1686) v roce 1666 Domenico Federici.

Využijte zvýhodněné ceny a zakupte permanentku na všechna představení.