Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

PÁTEK VEČER • Andrew Bovell

divadelní představení
Datum: Pondělí 8. dubna 2019 v 19:00 hodin
Místo: Divadlo Karla Pippicha

Pátek večer je humorným pohledem na strasti a slasti několika mladých lidí, kteří si v pátek zajdou po práci do oblíbeného podniku.

Andrew Bovell je populární a mnoha cenami ověnčený australský autor divadelních her a filmových scénářů.

Proberou - jakoby mimochodem - sex, telecí kotlety, lásku, kreditní karty, smrt, mobilní aplikace, budoucnost, jahody se šlehačkou, umění, pálení žáhy, přátelství a barevné rybky. 

Všichni si chtějí večer užít, každý má ale jinou představu. Někdo se chce navečeřet, někdo zatancovat , někdo si chce povídat, někdo najít partnera na jednu noc a někdo napořád. Všechny ale spojuje stejná naděje - že život není jen jednotvárný kolotoč "od devíti do pěti". Každý     z nich na něco čeká - až přinesou jídlo, až kolega dopije pivo a půjde pro další rundu, až začne hrát kapela, až se vrátí kolegyně z toalety, až dorazí opozdivší se společný přítel - ten, který všechno vyřeší. 

Kultovní komedie, která má pod slupkou nevázaného veselí ryzí srdce - trochu rozbolavělé a pohmožděné, ale zároveň tlukoucí pro lidské slabosti. 

Jedná se o velkou příležitost pro mladé a talentované herce. Také proto se v hlavních rolích představí ti, kteří si již na začátku své umělecké dráhy vybudovali výjimečné postavení a respekt nejen diváků, ale i odborné veřejnosti a platí za největší talenty své generace. 

Hrají: Anna Kameníková, Anna Fialová, Karolína Vágnerová, Jan Hofman, Jiří Roskot

Režie a překlad: Kateřina Iváková 

Uvádí Pantheon production